Agnieszka Ludorowska – Psycholog

Pracownik przedszkola

Z dziećmi i ich opiekunami pracuję od 2011 roku. Przez ten czas doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w szkołach podstawowych, Poradniach Psychologiczno – Pedagogicznych i przedszkolach.  Za sprawą licznych szkoleń stale poszerzam swoje kompetencje, aktualnie kształcę się w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej. Swoją pracę poddaję superwizji.

Moja praca to dla mnie pasja i wyzwanie jednocześnie. Staram się rozumieć ludzi, unikając oceniania ich – psychologia mi w tym pomaga. Jest to szczególnie istotne w przypadku dzieci, które poprzez różne swoje zachowania, nie zawsze łatwe dla dorosłych do przyjęcia, usiłują nam coś powiedzieć. Próbuję odczytywać te komunikaty, będąc głęboko przekonaną, że nie ma „niegrzecznych” dzieci, są jedynie takie, których potrzeby nie zawsze bywają zaspokojone. Wspierając dzieci i ich opiekunów, czerpię m.in. z teorii przywiązania, która zwraca uwagę na znaczenie jakości wczesnych relacji dziecka z dorosłym w kontekście całościowego rozwoju człowieka i jego zdrowia psychicznego.

A ponadto, nie wyobrażam sobie dnia bez kawy i dobrej książki, tygodnia bez filmu, który zmusza mnie do myślenia, a życia w ogóle – bez radia i kotów.

Kontakt: a.ludorowska@familijny.pl

Zamknij

Jolanta Wojtysiak

Nauczyciel

Absolwentka studiów I stopnia na kierunku edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna. Kontynuuje naukę i przygotowuje się do obrony tytułu magistra. Kocha swoją pracę i czuje powołanie do wykonywania zawodu nauczyciela. Największą satysfakcję sprawia jej zaangażowanie dzieci w proces dydaktyczny i możliwość pobudzenia ich aktywności. Jest osobą ekstrawertyczną i otwartą na współpracę z rodzicami. Wolny czas przeznacza na zagłębianie się w literaturę z zakresu psychologii i pedagogiki.

Zamknij

Justyna Czuprys – Logopeda

Pracownik przedszkola

Jestem absolwentką Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Siedem lat doświadczenia w pracy logopedy utwierdziło mnie w przekonaniu, że praca z dziećmi dostarcza mi wiele przyjemności i satysfakcji. Swoją pracę wykonuję z pasją, a największą radość sprawiają mi postępy moich podopiecznych. Każdego dnia staram się z dziećmi osiągać małymi krokami duże cele. Zawsze radosna i pełna energii łatwo nawiązuję kontakt z dziećmi i ich rodzicami. Prowadzę zajęcia grupowe i indywidualną terapię logopedyczną z zakresu stymulowania i wspomagania rozwoju mowy.

Zamknij

Marzena Szypura

Pomoc nauczyciela

Marlena Demianiuk

Nauczyciel

Alina Witkowska

Dyrektor

Absolwentka UAM w Poznaniu w zakresie wychowania przedszkolnego i nauczania początkowego. Ukończyła Studia Podyplomowe w Poznaniu na UAM Zarządzanie placówkami oświatowymi, w Warszawie na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej Kształcenie integracyjne oraz w Collegium Civitas Porozumienie bez Przemocy według  Marshalla B. Rosenberga. Absolwentka Akademii Trenerów Empirii. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w przedszkolu i szkole podstawowej, również w klasach integracyjnych oraz budowaniu i wspieraniu zespołów opartych na wzajemnym szacunku, współpracy, zaufaniu. Prowadzi warsztaty i szkolenia z komunikacji, rozwiązywania konfliktów i rozwoju osobistego dla nauczycieli, rodziców i dyrektorów placówek oświatowych.  Wiedzę i doświadczenie zgłębia i zgłębiała pod okiem czołowych polskich trenerów NVC – m.in.  Agnieszki Pietlickiej, Magdaleny Wegner, Agnieszki Rzewuskiej – Paca, Aleksandry Bagińskiej, Anny Mills, Magdaleny Sendor, Joanny Berendt.  Na co dzień uważnie i z odwagą przygląda się do czego zaprasza ją życie.

Zamknij

Magdalena Paterczyk – Sekretarz

Pracownik administracyjny

Anna Kruk

Pomoc nauczyciela

Teresa Radoła

Nauczyciel

Kadra pedagogiczna

Alina Witkowska

Dyrektor

Jolanta Wojtysiak

Nauczyciel

Marlena Demianiuk

Nauczyciel

Teresa Radoła

Nauczyciel

Marzena Szypura

Pomoc nauczyciela

Anna Kruk

Pomoc nauczyciela

Agnieszka Ludorowska – Psycholog

Pracownik przedszkola

Justyna Czuprys – Logopeda

Pracownik przedszkola

Magdalena Paterczyk – Sekretarz

Pracownik administracyjny